Het avondvierdaagseseizoen is weer begonnen! Sommigen hebben hem al achter de rug (sorry dat dit weekmenu te laat komt), maar voor velen komt hij nog. Daarom hier een weekmenu met gerechten die succesvol waren bij anderen op de haast-avonden. Want als je je al om 18.00 uur moet melden op een startpunt, betekent dat … behoorlijk op tijd eten. Eerst drie tips om de week wat relaxter door te komen en daarna de maaltijdsuggesties!
- Zorg dat je voor het goede gevoel één maaltijd (een eenpansgerecht) van te voren hebt gekookt, die je alleen nog maar hoeft op te warmen. Mocht je die uit de vriezer halen, vergeet dat dan niet ’s ochtends al te doen!
- Regel iets met een klas- of buurtgenoot wiens kind ook mee-eet. De ene dag eten ze bij jou, de andere dag bij hen.
- Wees niet te streng op de schijf van vijf en gezond eten. Iets te weinig vitaminen gehad deze vier dagen? Dat komt in het weekend of volgende week wel weer goed.
Maandag: het voorbereide eenpansgerecht
Ik gluurde even in een van de vul-je-vriezer-weekmenu’s om te kijken welke maaltijd ideaal kan zijn om van tevoren voor te bereiden. Wat dacht je van deze chili sin carne deze superlekkere vega variant van Jamie Oliver met zoete aardappel is heerlijk. Maar wil je hem toch liever met gehakt? Dan kun je natuurlijk ook deze chili con carne uit het boek Relax Mama in de Keuken maken.
Dinsdag: Tosti met snackgroenten
‘Soep met tosti op de drukste dag,’ schrijft Joyce. En als je voor de tosti flatbread of pita-broodjes gebruikt voelt het helemaal als feest. Een salade of losse stukjes paprika, komkommer, tomaatjes en worteltjes op tafel erbij en je hebt een volwaardige maaltijd, toch?
Woensdag: wrap krokante kipschnitzel
‘Wraps, wraps, wraps,’ schrijft Mary. Gelukkig heb ik een hele special met lekkere wraps. Maar voor deze week adviseer ik deze hele makkelijke: gevuld met reepjes krokante kip en groente en saus naar smaak erin. Liefst ook nog wat kaas erin en dan nog even in de contactgrill… Hier een recept dat je ook kunt gebruiken.
Donderdag: Pasta rode pesto
‘Yeaaaahm, wij zijn al klaar!’ schreef Laura. Haar meest succesvolle gerecht van de week was pasta rode pesto. Wat ze wel een dag van te voren had klaargemaakt. Maar als je een kwartiertje de tijd hem om iets te maken, dan is deze ook goed te doen. Want in de categorie pasta, is pasta pesto toch wel de allersnelste. Haal kant-en-klare rode pesto, uit een potje of (nog lekkerder) uit het versschap. Roer er beetje crème fraîche doorheen en je hebt een topbasis voor een goede wandelmaaltijd. Dan kun je er verder zoveel doorheen gooien als je wilt. Bijvoorbeeld roze zalm uit blik, erwtjes en courgette zoals in dit recept. Maar dat hoeft natuurlijk niet.
Vrijdag: (diepvries)pizza’s
Dé ideale maaltijd op dagen met weinig tijd: de good old diepvriespizza! Of als jullie op donderdag al klaar waren met de avondvierdaagse en vrijdag dus niet meer hoeven: tijd om het te vieren met verse pizza’s. Tijd voor een kanskaart dus, want jullie hebben het gered!
Zaterdag: bijtank-soep-dag
Soep is ook top voor tijdens de avondvierdaagse-dagen. Soep uit de vriezer of soep uit blik. Deze soep boordevol groenten kun je van te voren klaar maken, of juist achteraf maken als ‘bijtank’-soep. Het is de ‘good old’ Relax Mama gegrilde tomatendoep. Je vindt het recept ook hier.
Zondag: aubergines in kaneel met feta, olijven & gekruide bulgur
En dan nog één gerecht voor de mooie zomerdagen die er weer aan komen. Dit lekkere gerecht uit De snelle bakplaat komt uit het eten-in-de-tuin-weekmenu. Je vindt het recept ook hier.
- Benieuwd naar andere weekmenu’s? Je vindt ze hier!
- Wil je nooit meer een weekmenu missen? Ik verstuur ieder weekend een nieuwsbrief met het weekmenu en alle blogs die die week op de club verschenen. Wil je de nieuwsbrief ontvangen, vul dan het formuliertje in op deze pagina.
- Wil je ook zo’n nieuw Relax Mama-weekmenu-formulier op je koelkast? Die kun je hier kopen. Nu in een blok van 50 stuks, mét afscheurbaar boodschappenlijstje (én op de achterkant vind je trouwens de kanskaarten!).
Meer succesrecepten van andere moeders? In het boek Relax Mama in de keuken vind je 50 succesrecepten van andere moeders. En met vijf columns van mij, met handige tips van deskundigen, en natuurlijk met Relax Mama-spreuken en grapjes. Het boek is verkrijgbaar bij onder andere bol.com en bij verschillende boekwinkels en kost €12,50.













Geen reacties