Relax

Zes perfecte kinderboeken voor deze vakantie

Nicole zag gisteren mijn blog Negen fijne boeken voor je vakantie en dacht: hier missen nog tips voor kinderboeken! Nicole: ‘Ik volg de Club van relaxte moeders al jaren, en lees met mijn kinderen veel boeken. Vandaar dat jullie wat mooie boeken wilde tippen voor in de kerstvakantie (en eventueel daarna). Op onze Instagram pagina wij_3_lezen tippen we ook boeken, dus als je na het lezen van dit blog nog meer tips wil, volg ons dan! Maar, met deze boeken kom je gegarandeerd de vakantie lekker door!

De sneeuwman en ik (vanaf 8 jaar)

In De sneeuwman en ik bouwen de tienjarige Blessing en sneeuwpop Albert Frenkelvorst een vriendschap op. De taak van een sneeuwpop is om kinderen in nood te helpen. Hij kan haar wel helpen met die drie etters. Maar de winter stoppen? Dat kan maar één sneeuwpop doen, hijzelf. Alleen mist hij zelf één sneeuwpop heel erg. Hij heeft haar meer dan 600 winters niet meer gezien, ze konden elkaar niet terug vinden op de wereld. Deze winter wil hij haar vinden, want Albert wordt er ook niet jonger op.
Ik heb enorm genoten van dit liefelijke boek, een magisch verhaal met prachtige illustraties (vooral de cover is zo mooi!) Ik vloog er door omdat het zo’n goed verhaal is, en het einde is super verrassend. Een enorme aanrader om te lezen in de wintermaanden. Voor lezers vanaf 8 jaar.

Mus en kapitein kwaadbaard en de laatste sirene (zelf lezen vanaf 9 jaar)

Mus en Kapitein kwaadbaars en de laatste sirene is het laatste deel van een serie, het is prachtig maar ook verdrietig tegelijkertijd. Mus is een wees en komt in boek één Kapitein Kwaadbaard tegen. Vanaf dat moment zijn zij onafscheidelijk. Ze zijn schattig, grappig en te leuk samen! In elk boek leert Mus nieuwe mensen kennen en in deel 5 komen ze allemaal weer samen. Ons favoriete personage (naast Mus) is Kromme Kareltje, zijn donkere humor is fantastisch. Heb je nog niks van deze serie gelezen, dan is het een aanrader is om bij boek één te beginnen, én om deze boeken te lezen en te luisteren tegelijkertijd! De schrijver spreekt de boeken zelf in mét stemmetjes!
Deze serie is zo fantastisch om gelezen te hebben, er zit enorm veel humor in, prachtige illustraties van Linde Faas en ook veel wijze lessen. Kevin Hassing legt ook veel woordspelingen uit waardoor het voor kinderen erg duidelijk is wat ze lezen op dat moment in het verhaal. Vanaf 9 jaar geschikt om zelf te lezen, maar ook fantastisch om voor te lezen!

Wegloopdagen (voor lezers vanaf 9 jaar)

Hoe voelt het kind zich als zijn ouders steeds ruzie maken en misschien wel gaan scheiden? Dat heeft Pim Lammers goed verwoord in het boek Wegloopdagen, er een prachtig verhaal van gemaakt waarin je het gevoel hebt dat je mee loopt met Luca. In het verhaal zitten zoveel komische zinnen in verwerkt dat het verhaal ook luchtig blijft: Aan de muur is een soort reling vastgemaakt. Die vind je ook altijd in balletzalen. Ik weet niet waarom ze die hier hebben, volgens mij wonen hier geen mensen die nog aan ballet doen.
Het is een dik boek, maar het leest zo prettig weg door de korte hoofdstukken. En de illustraties van Sophie Pluim zijn weer super mooi! Haar stijl is zo authentiek en prachtig in het zwart/wit. Ik vond dit een ontroerend, aandoenlijk en liefdevol boek waarin vriendschap, avontuur en humor centraal staan. Ook zo fijn om te lezen hoe je jezelf mag zijn en je eigen keuzes kunt maken als alles om je heen veranderd.

Kom op we gaan! (prentenboek vanaf 4 jaar)

Weet jij wat er gebeurd als je slaapt en gaat dromen?
Dat is geheim…
Of toch niet?
Als je het boek Kom op we gaan leest weet je het!
Een prachtig prentenboek samen gemaakt door Edward van de Vendel & Floor de Goede. Je kijkt je ogen uit zodra je de eerste bladzijde opent (eigenlijk zeiden wij al WAUW bij het schutblad) en je blijft kijken, verbazen, genieten maar ook heel hard lachen, grinniken om wat je ziet. Als je gaat slapen komen je dromen en dat ga je zien in dit boek.
Prentenboek voor kinderen vanaf 4 jaar, maar ook nog leuk voor oudere kinderen.

De Grompus (vanaf 8 jaar)

‘Stom kerstfeest, gromde hij.
Stom schitterend, twinkelend, rinkelend-kerstfeest-met-een-grote-glanzende-strik-erom!’
De Grompus vindt eigenlijk niets leuk. Er is zelfs een mega lijst van! Maar het verschrikkelijkste vindt hij… KERSTMIS! En als de Grompus boos is, sloopt hij de boel. Het dorp ziet er daarna triest uit. Hij is zelfs zo boos dat hij naar de Noordpool ging om Kerstmis te stoppen.
Dat is een lange weg, met vele verrassingen onderweg. Hij leert allerlei mensen kennen, praat met ze. Leert hoe het is als anderen hem aardig vonden. En per ongeluk helpt hij ze. Een mooi verhaal, beetje Grinch-achtig, en echt prachtig geschreven! Wat een humor zit erin verwerkt ook al is de Grompus zo chagrijnig. Voor lezers vanaf 8 jaar en superleuk om voor te lezen rondom de kerstperiode.

Gamehelden (vanaf 7 jaar)

Dit is het zevende deel van de superleuke serie Gamehelden! Het is geschreven voor kinderen die van superhelden houden met een laagje gamen erin. Het is een klein beetje een graphic-novel, er staan veel prachtige illustraties in waardoor het prettig leest en je het idee hebt dat je in de game zit, veel grapjes en veel gevechten! In dit boek nemen de vijf vrienden het op tegen de ‘robo-apiekoelips’ oftewel de apocalyps. In dit deel helpt ook de leeuwin mee want het is een wereldomvattende klus. Ze moeten helemaal naar Amerika! Ze hebben heftige gevechten en Blaag regelt een verrassing. Een superspannend verhaal tot het einde. Wij vonden het verhaal allebei erg grappig, spannend en de illustraties zijn weer fantastisch getekend door Paco Vink. Voor kinderen vanaf 7 jaar, leuk om zelf te lezen.

Vorige bericht Volgende bericht

Ook leuk

Geen reacties

Laat je reactie achter