Lees

Break-up eiland

Priscilla verruilde in 2021 haar drukke leven in Nederland voor het eilandleven op Curaçao. Aankomende zomer keert ze met haar man en vier kinderen (drie meisjes van 7, 9, 10 en een jongen van 13) terug. Ze geniet van haar rol als fulltime taxichauffeur voor haar kinderen, hoewel ze ‘gezinsmanager’ iets chiquer vindt klinken. Komende maanden kun je haar (remigratie) avonturen volgen. 

Tijdens het avondeten vliegt de Parmezaanse kaas nog sneller over de eettafel dan het pingpongballetje tijdens een potje tafeltennis. Met monden vol pasta Bolognese (ik voed ze heus netjes op door niet met volle mond te praten tijdens het eten, maar hé ik ben ook maar een ‘Relaxte Moeder’) wordt er flink gediscussieerd over het onderwerp gescheiden ouders.

Er zijn behoorlijk veel (expat)stellen uit elkaar gegaan de afgelopen jaren. ‘Schat, dit is een break-up eiland. Dat weet je toch?’ hoor ik vriendin X nog tegen mij zeggen. Ik vraag me af waarom er zoveel stellen zijn die het niet redden op het eiland. Is het omdat we op een piepklein eiland wonen en te veel van elkaar weten én zien? (note: Curaçao is ruim 2,5 keer zo groot als Texel en heeft circa 160.000 inwoners). Komt het door het warme weer? Lopen we er dagelijks misschien iets te bloot bij in onze luchtige tropische outfits en slaan de fantasieën op hol?

Gaan jullie nu ook scheiden omdat jullie wel eens ruzie maken?

Terwijl de vragen in mijn hoofd overuren maken zijn mijn man en ik ook in een vragenvuur beland: ‘Gaan jullie nu ook scheiden omdat jullie wel eens ruzie maken? Hebben jullie vroeger verkering gehad met iemand anders? En gezoend met iemand anders? Jakkes! Ben je nog steeds verliefd op papa?’

Ondertussen komt mijn hoofd er ook niet uit. Word je op dit eiland steeds losser met een cocktailtje op het strand? Zijn we wellicht gauw verveeld als de partner voor werk naar een ander eiland moet? Hangen we nu ineens de stoere kerel (of vrouw) uit met grote verhalen terwijl we in Nederland elke zondag keurig op de koffie gingen bij onze schoonouders? Zorgen de relaxte eilandvibes ervoor dat veelvuldig flirten de overhand neemt? Leven we langs elkaar heen als de een fulltime werkt en de ander fulltime thuis is? Denken we dat een instabiele relatie te redden valt aan de andere kant van de wereld, een beetje vergelijkbaar met stellen die aan een baby beginnen om hun relatie een nieuwe boost te geven? Of komen we onder de mooie palmbomen en de azuurblauwe zee tot inzicht dat de koek gewoon op is en ben je gewoonweg uit elkaar gegroeid?

Enfin, 101 hersenspinsels en veel onbeantwoorde vragen. Feit is dat de Caribische bubbel na een aantal jaar (of korter) voor sommigen uit elkaar spat en dat veel stellen gaan scheiden.

Als ik ondertussen aan tafel net denk dat we daar wel álle slimme en gekke vragen achter de rug hebben, komt de vragen der vragen: ‘Dus jullie hebben vier keer seks met elkaar gehad, omdat wij met zijn vieren zijn?’ Ik denk een paar seconden na. ‘Laten we het daarover hebben als jullie iets ouder zijn,’ glimlach ik ietwat ongemakkelijk. Er wordt gelachen en tegelijkertijd hoor ik de kinderen denken: ‘We willen zoveel weten, maar zoveel onbeantwoorde vragen….’

Ayo,
Priscilla

Vorige bericht Volgende bericht

Ook leuk

Geen reacties

Laat je reactie achter